Horoblog

Todra

Submitted by RadkaMarta on Ne, 03/14/2021 - 17:54

Ohlédnutí za lezením v Maroku na přelomu listopadu a prosince 2019. 

Duchovním otcem výjezdu byl Bobr, který navrhl cílovou destinaci, termín a nabalil na sebe pár exotiky-chtivých lezců. Že nás bude šest bylo (Bobrovi) jasné dlouho dopředu, nicméně obsazení výpravy bylo lehce turbulentní a ustálilo se až necelý měsíc před odletem. Z Prahy do Marrakéše jsme nakonec vyráželi ve složení: Bobr+Elza, Radka+Martin, Vláďa+Halba.

 

 

 

Štítky

Jak na Nový rok, tak po celý rok

Submitted by TerkaLego on Čt, 01/28/2021 - 09:08

 

Tohoto rčení se Macín už léta drží a tak jsme ani letos nezůstali doma. Trochu riskantně jsme v době rostoucí pandemie zakoupili letenky s přestupem v Malaze a už den před Štědrým dnem jsme po šťournutí v nose nasedli na letadlo směr teplé krajiny plné svobody. Gran Canaria náš ostrov oblíbený, mohlo by se zdát, když už tu jsme spolu podruhé.

Domlouvala jsem Macínovi, že bych ráda nejen lezeckou dovolenou a že bych ráda i nějaký ten trek a moře. No posuďte sami, jak to dopadlo:

 

 

ODLET 23. 12. a ŠTĚDRÝ DEN

Štítky

Súlov + Manín 2020

Submitted by dom on St, 08/12/2020 - 12:55

Na začátku července jsme vyrazili na objevitelský výlet na slovenský Súlov. Začali jsme Manínskou úžinou, která nás přivítala vápnem horského charakteru a velmi tvrdou klasou. Najdou se tady rozumně odjištěné sportovky, ale i vícedélky po vlastním, které jsou soustředěny do obřích Slunečních stěn, do kterých v létě dost pere. Spodní sportovnější sektory jsou v zaříznutém údolí s řekou, schované ve stínu lesa, navíc celým údolím příjemně profukuje. Pozor na sezónní omezení, profláklé sektory jsou však otevřeny celoročně.

Štítky

Horolezec roku 2019 - Michal ,,Mitch” Šimek

Submitted by dom on Po, 05/11/2020 - 13:14

Tohle je fakt pohodář, vlastně jsem ho ještě neviděl naštvanýho, vždy s úsměvem, na skále soustředěnej, energickej. Už leta jede s bráchou ostrou pilu. Loni Hamam Xa onsajtek a ten samý den přidal další desinu Falscher Hase ( Sekaná), takže hustý dabl! Na sportovkách osumáčka a druhá desetminda. Mišel je vědátor, v práci pobíhá v bílém plášti v ústavu organické chemie a biochemie. Program ti vyradí do nejmenšího detailu, je sdílnej, přeje a umí i dobře duševně naladit. Když pod stěnou najdeš kalabasu s bombilou, věř, že nad tebou bombí Majk.

Štítky

Prosečnice - hrozí zavážení lomu a zničení významné lezecké oblasti

Submitted by dom on Čt, 04/30/2020 - 21:12

Ahoj, 

od Pivoše přišla špatná zpráva. Většina z Vás asi zná Prosečnici poblíž Jílového u Prahy. Jsou zde převážně sekané cesty od Honzy Kareše, což však nemění fakt, že jsou tam nádherné, vytrvalostní a dlouhé lajny. V Morávkové stěně cesty dosahují délky až 35 metrů. Je tam klid a v létě únosné klima v postranních sektorech.

Štítky