Rozhovor týdne: Jak na pády

Submitted by Michal Jenicek on Po, 12/21/2015 - 14:40
Vybavení do Labáku

Pavel Šíma Paollo Pól (a Kuba Drakuba): nej pád

Ptala se: Terka Novotná

Nazdar kluci, původně jsem žádný „rozhovor“ dělat nechtěla, protože Drakuba uváděl pád ve stejné cestě, jenom kratší. Tak jsem si říkala, že nějaké fingované pády nemají nárok na slávu – polní trávu. Ale ono to bylo prý jinak. Takže opravdu pád?

P:No původně jsme nechtěli vůbec odpovídat, protože to mělo zůstat v utajení. Ale nakonec jsme se rozhodli  vše kolem pádů zveřejnit. 

Co se stalo? Došla síla? Na Lezci se k cestě Tatarská lajna dočteme, že nejlechtivější místo je pod třetím kruhem. Cesta má kruhů sedm, takže to jste ji opustili tak brzy? A dolezli jste to? Jaká je to cesta?

P+K:Tatarská lajna je morálová vytrvalostní cesta. Ke konci sezóny jsme neměli ani vytrvalost, ani morál , bylo nám jasný, že budeme padat. Jak přibývalo v cestě kruhů, postupně nám natékalo a pod osmým kruhem jsme skákali. Respektive pod osmým jištěním, jsou tam ještě nějaký béháčka, tže máš z Lezce trochu mylný informace. Dolézat jsme to nechtěli.

Na netu se dá najít, že se lidi v té cestě docela vybáli, takže odlez bude asi slušnej, že?

P:Takovou cestu jsme přesně  chtěli. Našli jsme jí na netu podle klíče“ po..at se“. Šlo nám o to vybát se hodně.

K: Já bych ještě dodal, že původní favorit byla cesta Smyslů zbaveni na Prezidenta, ale pak nám došlo, že tam můžeme ozkoušet leda tak podlahu, že tam se nedostanem ani k prvnímu kruhu, do kterýho bychom to pak mohli posílat. Věřím, že pocitově by to ale bylo silný!

15 metrů letu – jaký to je? Zvlní to účes?

P: Spíš trochu zvlhneš a o to šlo, potřebovali jsme testovat materiál.

V Mahyho dispozicích k těm vítězům ze slanění stálo u Pólova jména – test nového Kubova lana.

P: Bohužel došlo k překlepu. Nebyl to test nového Kubova lana, ale „test:  nová Kubova plena“. Kuba jí dostal k testování jako novinku od firmy HUPY  p.o.s.r.o. Jednalo se  o plenu SecretFit  Top Dry (vod. sl. 15000mm). Zkoušeli jsme, co plena udrží při 15 m pádovém přetížení při stlačení pod sedákem.

Drakubo, jaký to je,  chytat 15 metrů?

K: Co ti budu povídat, byl jsem v hroznym nervu,  při jištění se plena osvědčila snad ještě víc!

A kde jsi opustil Tatarskou lajnu ty?

K: Tatarku jen tak neopustim, to už je moje srdcovka! Ne, tedˇvážně. Došli jsme k závěru, že mám asi  větší dispozice ke zvlhnutí než Pavel, což se začalo rychle projevovat mokrýma prstama a následně se to posouvalo směrem dolu. Plena to dala bezvadně, ale trochu se mi tím změnilo těžiště a já jsem takzvaně šel! Pavel se do téhle fáze prolez asi o metr, dva výše! Přesto musim říct, že pocit sucha a bezpečí převládl, což jsme vlastně ani nechtěli!

Existuje na pády nějaká technika?

P: Existují  technický vlákna, který odvedou vlhkost.

Co o pádech obecně, mají je lezci v lásce?

K: No já si myslim, že nemají

P: Nevím, jestli jsou v lásce, ale pády jsou pikantní omáčkou tohohle  sportu.

Kolik znáte synonym pro pád?

K: Držka, tlama, kondor, raketa, Gagarin , pentle,desítka, patnáctka,potvůrka podivná, ér, „odsed“, kapustňák, kamikadze..podlaha, do sklepa, do garáže

A co nějaká přísloví?

P: Kdo se bojí, se.. v síni.

K: Shodou okolností mi dneska volal nejmenovanej kámoš jenom aby mi vyprávěl o Tatarce, a řikal, že se tak bál, že se poprvý v životě naučil pořádně zamykat (chyty), tak mě napadá něco ve smyslu „Strach je dobrej zámečník..a nebo vrátnej“

Kluci dopadl test dobře?

P: Špatně,  analýzou fotodokumentace se zjistilo , že jsme plenu zatěžovali  dlouho už před nástupem do cesty, takže selhání naše i pleny.

Vybavení do Labáku
Vybaveni do Labáku

 

Štítky