Otevřeno, vstupte 1

Submitted by dom on Út, 09/24/2019 - 19:02

Borovíčko 2015

df

První z otvíraček, poslední slovem.

První, ale žádná masovka. Mohlo za to zanedbané promo, že přijelo jen něco přes deset lezců.

A že jsem se nakonec rozhoupal k reportu i po letech, za to může obnovená prvovýstupářská aktivita a vznik těžkých cest, jež v klasické oblasti nalákají i Mihala (ano i MIHALA! - cesty sice udělané zdola, ale s borháky).

Tedy promo jsem zanedbal - pozvánka byla jen skupinový email do konference ve smyslu 2.června přijeďte … bláblá … s mapkou a podrobným popisem, jak se z Krhanic dostat do lomu, v příloze. Polovina lidí se dostavila bez problémů, další (a byli to i absolventi geografie) byli postupně odloveni a dopraveni na místo určení. Mahy měl standardně v autě jen baby. Zbytek už byla normálka: úvodní proslov, jenž nikdo neposlouchal, lezení po vlastním, ohýnek a pifko, co se nakonec neslo zpátky (kdybych jen tušil, že zrovna z tohodle se stane tradice?!?).

dgasf

 

Na úvod první opakování „Kokoutu“ od Radky a potvrzení klas. 5- ještě od Bahňáka. Škoda, že v tomhle koutku jde jen o úvodní metr a půl. Pak ještě Měsíční a zbytek odpoledne se už lezly jen hvězdičkové věci. Zkoušela se nejtěžší tradiční cesta v Požárech. V té době měla „Ohne sranda“ s hrozivým dopadem dva přelezy. Mně přišla beze srandy i pouhá možnost spadnout aj s lanem, Lukass si to dal OS sólíčko aj bez matrace. Pivoš si to s odsedem rozlezl a pro kusovku si zajel o týden později. Drakubovi to nesedlo. Spravil si ale chuť na sousední „Manikúře“ a na ní si nehty postupně zušlechtili všichni.

dg

Až do toho dne nebylo v lomu žádné pevné jištění, Jareček ale dal na mé doporučení a šel zkusit variantu c.“Hranata“ (s krátkým A). Od té chvíle je v lomu i to pevné jištění, i když Bahňák se až do pozdních hodin pokoušel frend vyšťourat. U ohně ten večer žádné rádio.

Ženské opět přesvědčily, že jim to ve spárách jde. Barbara, ani Jája se za Jelenem pomalu ani nezadýchaly a zatímco Jareček snižoval o polovic tepovku, Peťa přelezla na druhém prvotřídním stylem „Lokum“. S tak nadšeným komentářem na závěr, že v tu chvíli by do toho šel i zarytý sportovkář.

fg

Suma sumárum:

Hřeje mě u srdce, že se Drakubovi líbilo, i když klasicky remcal (v té době se mu už nestávalo, že by osmu nedával). Pivoš dokonce neremcal, ani když to vzal až po kolena do bažiny poté, co mu smeklo v nástupu „Lokumu“. Jareček dal oddílového kondora měsíce a se Zuzou a Pivošem jsme vylezli prváč.

A teď co nového se událo od letošního dubna:

Sucho od počátku jara vysušilo i celý prosečnický les a klukům jsem řekl, ať jdou na Kanadskou stěnu udělat těžké stěnovky. Měl jsem jedinou podmínku: klasicky odspoda! Měl jsem to nakoukané a věděl jsem, že to půjde. A tak při hraně vznikla osmičková „Mann und Kant“ a po ní středem převislé desky devítková „Ein Mann aus Granit“. Ve Skladu kluci dolezli můj projekt po hraně jako „Natáčku“ s tím, že když se použije jištění „Natáčky“, ale leze se bez hrany víc vpravo, je to samostatná linka „Žer olovo“. Kvůli posledním dvěma liniím bych se sem nicméně nehnal, budou mít deset metrů obě dohromady. Poslední přírůstek (shora navrtaný – ale punk je jinde, ne srát na dohody - no už jsme si to vyříkali) je položený nářez mezi výše do nebes vynášenými klasikami: „Medřická“ 8+.

Na jednodenní výlet za tradičním lezením Borovíčko rozhodně stojí za to, na návštěvu sportovek, případně spojenou s pokračováním v Doubí, jakbysmet. Je tu místo na upečení buřtů, je tu luxusní studánka na chlazení nápojů a budete tu sami. Jediná nevýhoda je nutná delší perioda sucha, ale to poslední dobou zas takový problém nebývá.

gh

On-line průvodce: https://www.horosvaz.cz/skaly-sektor-973/

Těšte se na poslední otvíračku na podzim

Čus

Šáfa

P.S. mimochodem první opakování „Medřické“ je celkem výzva – když Lukass udělal v Doubí Neotesaného nadsamce, cenil si to na 7+ UIAA a Pivoš při prvním opakování zvyšoval na 8. A někdo mi říkal, že Makakovi přijde jedna Lukassova devítka na Náměsíční stěně v Doubí za cca 10-.

 

Štítky