Horolezec roku 2019 - Michal ,,Mitch” Šimek

Submitted by dom on Po, 05/11/2020 - 13:14
fg

Tohle je fakt pohodář, vlastně jsem ho ještě neviděl naštvanýho, vždy s úsměvem, na skále soustředěnej, energickej. Už leta jede s bráchou ostrou pilu. Loni Hamam Xa onsajtek a ten samý den přidal další desinu Falscher Hase ( Sekaná), takže hustý dabl! Na sportovkách osumáčka a druhá desetminda. Mišel je vědátor, v práci pobíhá v bílém plášti v ústavu organické chemie a biochemie. Program ti vyradí do nejmenšího detailu, je sdílnej, přeje a umí i dobře duševně naladit. Když pod stěnou najdeš kalabasu s bombilou, věř, že nad tebou bombí Majk. Je totiž náruživý savec matéčka. Když rozjede pokus, drží rytmus stejně dobře, jako umí na bicí.

Smashing Mike and The Mechanic 10-

lokace: Srbsko – Červené stěny ( převisy), Český Kras, délka 20 m

Majkova zpověď: Na lezci za 10-, přelezci tvrdí 9+/10-, ale prý jen aby nasrali Resche... Kolmička? No uvidíme.

Popis na netu: “..morpho boulder za 7B na závěr, jinak v podstatě lehké.”

Po prvním průlezu jsem to “v podstatě lehké” nenašel. Zato boulder ten jo. Levá ruka na neberoucí bočák, pravá ruka ostrej spoďák, leva noha vyklouzaná lišta, zadek ven, druhá noha vyklouzaná lišta,  nátah, klouz a znova. První průlez na jaře 2016 velmi připomínal další nespočet pokusů, kdy jsem stále zjišťoval, že sice kroknu, ale izolovaně jednou z 5 pokusů z odsedu. Jak k tomu připojit spodních 6 metrů precizního technickýho lezení po oblých lištách a žiletkách mi není jasný. Do toho připočíst klasickou hru na podmínku v jižní stěně. Ale není to sem daleko tak co bych to nezkušel. Takhle snad 10 výjezdů bez zjevné známky zlepšení.  Zlom nastal až v den Posledního slanění 2018 kdy podzimní zavlhlo přálo, drželo i to, co tam dosud ani nebylo a klíčový boulder získal novou betku a i potenciální vidinu budoucího přelezu. To někdy půjde. Večerní pivka formu sice nepoladily, ale další výjezd už se daří spojit horní boulder i s tim, co už začíná pomalu připomínat “v podstatě lehké lezení”.

Jaro 2019, vidina rychlého přelezu. Jura to sichruje, spodní technická pasáž naklid, začíná pršet. Boulder funguje, dosahuju do posledního chytu, ze kterého se už nepadá. Stačilo napršet na klíčovou nohu, smekám, voda všude hned. Další výjezd ve stylu “vždyť je to vlastně lehký”. Ostré sluníčko mi vysvětluje, že teda neni.

Začátek dubna a za pár dní jedeme s Mírou do Cuency, přelez by bodnul. V autě se rozhodujeme pro Tetín, je vlhko, teplo, podmínka nic moc, radši si s Julčou zalezem na pohodu. Ona pár cest, já rozlez a překvápko v Lež a nenávist na RP. Asi to dnes drží nebo co. Julča hlásí, že hned jedem na Mika, že dneska to cejtí. Já se nebráním a za přelez nám slibuju večerní flašku vína. To je velká motivace. Přejezd pár kilometrů a já hned po navázání posílám nacvakávacím pokusem. Co jsem tu ty roky nacvičoval..? Některý cesty se daj lacino, některý musej uzrát. Některý ti nedaj nikdy.  A flašky byly nakonec 2. Za každou cestu jedna.

Dokumentační videjka:

Smashing Mike and The Mechanic 10-

https://www.youtube.com/watch?v=r7Ge3lNWb_I

Trio De Ligoville 9+ Mitch 2019 - Turecko

https://www.youtube.com/watch?v=MIvEXthBhpE

Boys are back in town 9, Mitch 2019 - U Turka

https://www.youtube.com/watch?v=BNKg7Hm4PNY

 

l
Mike v Mikovi 10-
kj
Kanonýr v kaňonu
lkhb
Majkovo potěšení - Kalabasa ( nádoba z tykve) bombila- brčko se sítkem
afv
Prej jemná práce nohou...foto Drak

pozn. proděkana: no chtěl sem po Majkovi krátký odstaveček k Smashovi a nic, neni čas, prej zkouška, pak teda že dedlajn v lednu, pak aspoň 3 věty, naštěstí sem neúnavnej prudič a po půl roce je to konečně tady. Možná si říkáš, že k cestě nejde nic moc napsat, ale hore vidíš, že když začneš psát, může z toho vzniknou docela pěknej příběh, další vylezené cesty. Zkus to taky!

 

Štítky

Comments

tak, že bych zajel na Čáru života. Taky nevim co tam nacvičuju :-o