Jak na Nový rok, tak po celý rok

Submitted by TerkaLego on Čt, 01/28/2021 - 09:08
Hlavní sektor AYAGAURES

 

Tohoto rčení se Macín už léta drží a tak jsme ani letos nezůstali doma. Trochu riskantně jsme v době rostoucí pandemie zakoupili letenky s přestupem v Malaze a už den před Štědrým dnem jsme po šťournutí v nose nasedli na letadlo směr teplé krajiny plné svobody. Gran Canaria náš ostrov oblíbený, mohlo by se zdát, když už tu jsme spolu podruhé.

Domlouvala jsem Macínovi, že bych ráda nejen lezeckou dovolenou a že bych ráda i nějaký ten trek a moře. No posuďte sami, jak to dopadlo:

 

 

ODLET 23. 12. a ŠTĚDRÝ DEN

zviratko
V dunách jde také plavat

Noc trávíme v Malaze na letišti. Přilehlý parčík je totiž obsazen místními bezdomovci. Jak se na bagáži pokouším usnout, připadám si jako lenochod z doby ledové.

Celé dopoledne jezdíme po ostrově a sháníme zásoby. Plynová bomba se dá sehnat jen v Decathlonu. Konečně moře! Jen po té, co jsme vylezli z vln nás na pláži zastavila hlídka, že je zákaz koupání kvůli vlnám … No v písečných vlnách se dá taky plavat.

Sváteční večeře na pankáče na parkáči. Máme lososa. Venku nikde nikdo, snad na Silvestra bude větší pařba.

 

Terka v cestě
Terka v La Habana, 6c

FATAGA

Průvodce v 27 Crags. Dávám cestu na rozlez. Na sluníčku je docela vedro. Macín má dost až po 9 cestách. Občas to za ním je docela hákovačka.

OM: Pod skalou se seznamujeme s místními lezci, jeden z nich, Ayose, pracuje pro Avast, jezdí pravidelně do Prahy. Radí nám, že na severu máme navštívit oblast El Cenobio. Zatím co Ayose jistí Terku v Quinto elemento, 5+, ptá se mě, jestli holky v Česku lezou do půl těla standardně. Odpovídám, že ne, a on mě ujišťuje, že na GC to nikomu v žádném případě nevadí.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

hrana
Terka v La Zarahoria

 

SORRUEDA

Kaňon i s potokem – voda, dokonce pitná, to se tu jen tak nevidí. Dle počtu lidí se jedná o docela oblíbenou oblast. Zase 10 cest. Macín na demonstraci, jak tahám lehké cesty, je za mnou leze v teniskách.

OM: V teniskách lezu proto, že mám děsně otlačené prsty ... jakokoli nařčení ze shazování Terčina sportovního výkonu kategoricky odmítám!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

TREK

Uprostřed ostrova je turisticky známý skalní útvar Ruque Nublo, lézt se na něj smí ovšem jen s permitem. V okolí jsou veřejná kempoviště. Se stoupající nadmořskou výškou klesá teplota a péřovka se večer hodí.

Po třech dnech lezení konečně trek. A pořádnej, 20 km nahoru a dolů. Macín pak už na žádnej celodenní výlet se mnou nešel.

les
Skalní okna nejsou v sopečné krajině úplně vyjímečná
Foto ve vaně
Náš punkový výlet začíná získávat na luxusu!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kamenná hlava
V doupěti místních lezců

EL CENOBIO

Tuto oblast nám doporučil místní lezec. Háček tkví ovšem v tom, že v 27 Crags k ní nevede cestička.

Po bloudění v banánové plantáži a v bambusu jsme objevili úplnej lezeckej skvost. Vyschlý vodopád, vícedélky, highliny ... jen nevím, jestli tu budu mít co lézt.

OM: Na rozlez vypadávám ze širočiny za 6b+. Později si spravuju dojem když onsightuju místní highlight Nena za 7b.

 

 

 

 

 

 

 

Terka slaňuje přes spáru Kifi, 6c.
Spára Kifi, 6c

 

 

K doporučení určitě stojí dvojdýlka za 6a Linea Mocosa a spára Kifi za 6c v sektoru Grande. Lehčí cesty tam nenajdete.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

GUINIGUADA

Pokud vás neláká se prodírat vysokou trávou pro pár metrů těžkého lezení, tak si tuto procházku do kaňonu u botanické zahrady můžete odpustit. 

Guiniguada – jediná kvakoidní oblast, kterou jsme navštívili
Guiniguada – jediná kvakoidní oblast, kterou jsme navštívili

GUYGUY

Za výlet ovšem stojí ,,nejnepřístupnější” pláž Guyguy na západě ostrova. Jedná se o koutek svobody s černým pískem, který je dostupný 2 hodiny chůzí přes sedlo. Přes noc se nám tam podařilo dokonce zmoknout. Ráno nám pak došel plyn v bombě, tak jsme se vydali do víru velkoměsta užít si sváteční večer. Sprcha, rybička, párty, duny, postel …

AYAGUERES

Přístup kozí stezičkou nad přehradou. Nikde nikdo jen to vedro. Opět těžší lezecká oblast. Vybíráme si ty nejlehčí cesty, co tu jsou. Moc se mi líbila Sembrando la duda za 6b.

Terka v cestě ???
Terka v Sembrando la duda za 6b
Skály v Ayagueres
V hlavním sektoru jsou cesty kolem 7b až 7c

 

 

 

 

 

 

 

 

Nemáme na čem vařit a tak musíme do hospody, jaké to neštěstí. Zákusek Polipo Uruqado je tak mňamózní.

Terka v díře v cestě Cristalo oscuro
Lezení po dírách v cestě Cristalo oscuro nabývá nových rozměrů

CANDELILLA

V téhle oblasti úplně chybí 6a, 5+ jsou tam snad jenom dvě, zato těžších cest tam je, že by do takovýdlech oblastí měl Macín jezdit s někým jiným než se mnou ... Cristalo oscuro 7b+ přes jeskyňku se na druhym docela dá.

 

 

Candelilla
Candelilla – nádherná oblast s především těžším převislýmm lezením po dírách a lištách

 

 

 

 

 

 

 

 

Opět kempíme na veřejném kempovišti kdesi ve středu ostrova. Z Candelilly se tam dá dojít krásnou asi 3 km procházkou z úžasnými výhledy na západ slunce.

Výhledy cestou do tábořiště
Hory cestou do tábořiště

 

Pokud vás zajímají naše ostatní fotky, můžete se mrknout tady:
https://photos.app.goo.gl/jpszSAnBa4xsxVVE6

 

Štítky