Horoblog

Zimní Tatry pohledem nováčka v HO Přírodní vědy

Submitted by triakcz on Út, 03/05/2019 - 23:05

V Tatrách jsem byl už možná desetkrát, jednou jako malé dítě v létě a pak v poslední době mnohokrát v zimě. Ale prakticky vzato jsem tam ještě nelezl, vždy to byla spíš náročná VHT, většinou s přespáváním venku. Proto mne potěšilo, když se v oddíle začala plánovat týdenní akce ve Velké studené dolině. Obratem jsem se přihlásil a čekal na další pokyny. Opravdové zimní horské lezení prostě musím zažít, nástupy už mám natrénované.

Maťo + 3 lazaři na Adamekhütte

Submitted by Radka on St, 02/27/2019 - 20:51

Skialp Dachstein o vikendu … ma bejt paradni podmínka: prasan a slunicko!“ Kdo by takové nabídce odolal? Takže přestože Petra bolí záda, Háček se ještě vzpamatovává z následků bujarého Silvestra a já už víc jak měsíc nelezu kvůli zánětu v rameni, nasedáme v Pá v pozdním odpoledni na Pankráci do Maťova železného oře a vyrážíme směr Gesäuse. Přespáváme ve stanech na prázdném parkovišti pod Dolním jezerem.

Štítky

Hochalmspitze – skialpová romantika pro zkušené

Submitted by macin on St, 02/13/2019 - 11:09

Konečně mám po státnicích, a tak mohu jet na skialpy bez výčitek svědomí, že bych měla víkend strávit nad učením.

Celý týden sledujeme počasí a naháníme skialpové kamarády. Nakonec jedeme s Macínem sami. Cíl cesty: Gießener Hütte, winterraum a třeba i Hochalmspitze 3 360 m.

Štítky

Po žule v Motole...

Submitted by dom on St, 02/13/2019 - 10:28

Tohle jsem přihlásil do výstupu roku: Spára – to by mělo jít. A tak jsem pod puklinou v jedné z nejdelších stěn nad Sázavou přezul lezečky a poklepal do žuly. Neduní a to dodá odvahu. S ideálním rozměrem nechám rukavice v batohu a udělám první tři kroky. Jo, to půjde, ale přesto ještě jednou zpět dolů. Musím se rozdýchat, solo jsem se do prvovýstupu doteď nikdy nepustil. Tak vzhůru. Levá, pravá, dokonce i stupy pro nohy, odsýpá to. A sakra, odsud už neodskočím! Ruce vlhnou, ale pořád dobře stojím. Když to nejde dolů, musí to jít nahoru.

Štítky

Oddílové poplácávání Hřenských a Bechyňských prdelek

Submitted by dom on Út, 02/05/2019 - 22:08

Kdo chce v létě silný býti,

musí v zimě v bouldry jíti...

Dnes žádný keci v kleci, obraz a zvuk řekne více. Uvolněte se, jestli jste v práci, tak sluchátka na uši a užijte si to naše oddílové poplácávání....

https://www.youtube.com/watch?v=O4ojyETEiDI&feature=youtu.be

 

v

Štítky

Drakuba a jeho písečný let…

Submitted by dom on Pá, 01/18/2019 - 11:56

Toto mytické zvíře s ještěřími znaky, se nejčastěji vyskytuje ve slujích polické pánve, ale zalétává rovněž do Labského údolí či Českého ráje. Nezřídka jej lze spatřit rovněž v jeskyních frankenjurských hvozdů. Má schopnosti létat mezi zrnky písku a dštít oheň. Tato krvelačná bestie pojídá mágo a chlemtá Krakonoše.

 

 

 

 

Drak písečný, ( Draconis harenosum )

Tak Drakubo, jaký byl letošní písex?

Zdar, vypíchl jsem pár cest, které mi v roce 2018 na písku nejvíc utkvěly.

Štítky

Chulilla 2018

Submitted by Kubik on St, 01/09/2019 - 22:58

Partička soviček koncem listopadu nažehlila svoje nová trička, opustila svá hnízdiště a odlítla směr slunný jih. Těžištěm výskytu našeho druhu v zimě je Španělsko, tudíž byl cíl jasný a vesměs všemi znalci doporučovaný - "takový ty oklouzaný kolmičky" - tedy Chulilla (čti Čulíja).

 

 

 

 

 

Štítky

Hohe Wand – začni lézt v horách

Submitted by Michal Jenicek on Ne, 12/02/2018 - 09:25

Autor: Mahy

No hory? A proč ne. Z pohledu překližkáře a jurského maglajzisty je to strašně vysoké. Celých 250 metrů od úpatí najdete svůj vrchol. Tedy vršek s turisty, značenými cestami a startem pro paraglide.

Trasa 391,3 km - 3:59 h

Za 4 hodiny jste tam. Tedy pokud nezakalíte v Pavlově jako my😊

Štítky