O nás

Horolezecký oddíl Přírodní Vědy UK v Praze je parta lidí, většinou studentů a absolventů Přírodovědecké fakulty UK v Praze, kteří lezou po skalách a horách v Česku i v zahraničí.

Nejoblíbenější akcí je podzimní Poslední slanění. V zimě jezdíme pravidelně lézt do Tater. Oblibu si získalo lezení ledů, stejně jako skialpinismus (obojí nejčastěji v Alpách). Jarní sezónu začínáme již několik let lezením v jižní Evropě. V létě se vždy sejde parta na několika akcích spojených se skalním a horským lezením v Alpách. Skoro každý rok jezdíme i do vysokých hor, kde jsme vylezli několik 7 tis. vrcholů a jeden 8 tis. Na českých skalách nejvíce lezeme na písku.

Ve školním roce se scházíme každé pondělí v 19:00 na cvičení jógy a následně od 20:00 v sauně v areálu Sportovního centra UK v Hostivaři. V úterý od 20:00, resp. 19:00 chodíme lézt na pražské lezecké stěny nebo bouldery.

Akce a výcvik nováčků nejsou nijak centrálně organizovány, ale všichni, kdo chtějí lézt více než turisticky, si zde najdou kamarády, od kterých se mají co naučit. A to jak na písku, ryze sportovních skalách, bouldrech, tak v Alpách, ledech, či vysokých horách nebo i na skialpech.
Noví členové mají možnost po patřičném výcviku získat členský průkaz ČHS. Členům půjčujeme materiál a průvodce. Pokud se k nám chceš přidat, přečti si informace pro nováčky.