Drakuba a jeho písečný let…

Autor: Jiří Domanský, 01/18/2019

Drak písečný, ( Draconis harenosum )

Toto mytické zvíře s ještěřími znaky, se nejčastěji vyskytuje ve slujích polické pánve, ale zalétává rovněž do Labského údolí či Českého ráje. Nezřídka jej lze spatřit rovněž v jeskyních frankenjurských hvozdů. Má schopnosti létat mezi zrnky písku a dštít oheň. Tato krvelačná bestie pojídá mágo a chlemtá Krakonoše.

Drak písečný, ( Draconis harenosum )

Tak Drakubo, jaký byl letošní písex?

Zdar, vypíchl jsem pár cest, které mi v roce 2018 na písku nejvíc utkvěly.

Velká žranice Xa (Otesánek – Labák levej)

Lezec.cz říká, že to původně navrtali Němci shora, pak jim to vytloukli a cestu obnovil Andrej a spol. Jedná se o takovej pěknej a vzdušnej bouldřík na převislý hraně, hodně mě ta cesta bavila, na Labák určitě schůdná desítka.

aasdf
Velká žranice Xa (Otesánek – Labák levej) – leze Drakuba

Lauschgift Xa (Sicilská stěna – Labák levej)

Jorg Andreas a Hanka Owsian navrtali v roce 2011 3 bh, který zkombinovali s druhým kruhem cesty S celerem od Špeka a pak se napojili do dolezu klasického Bestselleru a vznikla super přímá linka. Pro mě cennej skalp, páč se ta cesta trochu nepříjemně prolézá a vymýšlí a nikdo jí nikdy nechtěl lézt se mnou 😀

f
Honza Kohout v Lauschgift Xa (Sicilská stěna – Labák levej)

Krvavý román Xa (Podzimní – Teplické skály)

Jedna z novinek od Alberta a jako všechny parádní – komín, sokolík, hrana, spárka

Divokej Bill Xa (Bachyně – Teplické skály)

Alberto 2003, spárka, vzdušnej sokolík na jehož konci je hodně zajímavej bouldr a pak následuje zeď s takovým laškovným flekem pod pátým kruhem J. Klasa spíš za krásu a vzdušnost, ale je to fakt skvost.
 

asdf
Divokej Bill Xa (Bachyně – Teplické skály)

Stěna železem zdobená – přímá nástupová varianta IXb (Chrámovky – Teplické skály)

Ve Vysoké hře se píše „Celkem sedm kruhů má Stěna železem zdobená Miloše Noska a Stanislava Lukavského (1982). Krásná linie, obtížné lezení a navíc…“ A navíc k ní duo Malík – Hrubý přidělali přímou nástupovou variantu, takže linie je ještě krásnější. Spárky a bočáky a bočáky a spárky a občas žába a navíc…

Past na myši VIIc (Ještěrka – Ádr)

Lukavský – Houser 1974, asi nejhezčí spára co jsem loni lezl. Moje odhodlání zachránila erárka v nejtěžším místě, možná z loňska od Marťase?

werg
Past na myši VIIc (Ještěrka – Ádr) – leze Drakuba

Ledová spára VIIa (Baruntce – Ádr)

Lukavský – Polák 1975. Nádhera. Eurokolobrnda ke kruhu a pak záleží, kterou ze dvou širočin se vydáte. Závěrem ještě hezkej přepad. Týž den jsme na druhé straně tohoto souveží udělali hromadný přírodovědecký prvopřelez cesty Barunce, Viktorce i dalším VIIc od dua Šáfa – Artie, která se jim opravdu povedla. Dost jsme se na ní vyřádili a ona na nás taky!

asdf
Peťa Nováková vzlínající 

Draku díky za průlet sezonou 2018 a těšíme se na další. A kde jste létali vy?

Čus jura